Enfold v3.6 - en to sv_SE translation catalogue (176 entries)

en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s den %2$s

en: &laquo; Older Comments
sv_SE: &laquo; Äldre Kommentarer

en: (Edit)
sv_SE: (Ändra)

en: 404 Not Found
sv_SE: 404 Borta

en: About
sv_SE: Om

en: Add/Edit Contact Form Elements
sv_SE: Lägg till/redigera moduler för kontaktformulär

en: Additional Portfolio Settings
sv_SE: Ytterligare Portfolio-inställningar

en: Advanced Layout Editor
sv_SE: Enfolds layoutbyggare

en: Advertise here
sv_SE: Annonsera här

en: All
sv_SE: Alla

en: Always double check your spelling.
sv_SE: Dubbelkolla alltid stavningen

en: Archive for category:
sv_SE: Arkiv för kategorier:

en: Archive for date:
sv_SE: Archiv für das Datum:

en: Archive for month:
sv_SE: Arkiv för månad:

en: Archive for year:
sv_SE: Arkiv för år:

en: Archive for:
sv_SE: Arkiv för:

note: Name of the template
en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Archives by Month:
sv_SE: Arkiv för månaden:

en: Archives by Subject:
sv_SE: Arkiv för ämnet:

en: Author Archive
sv_SE: Författararkiv

en: Available form elements are: single line Input elements, Textareas, Checkboxes and Select-Dropdown menus.
sv_SE: Valbara moduler för kontaktformuläret: Enstaka rader för inmatning, större textinmatningsfält, kryssrutor och rullgardinsmenyer.

en: Available Pages
sv_SE: Tillgängliga sidor

en: Avia Layout Builder
sv_SE: Enfold-temats layoutbyggare

en: Blog - Latest News
sv_SE: Blogg - Senaste nytt

en: Blog Posts
sv_SE: Bloggposter

en: Button
sv_SE: Knapp

en: by
sv_SE: av

en: Categories
sv_SE: Kategorien

en: Change Password
sv_SE: Ändra lösenord

en: Check your spelling.
sv_SE: Dubbelkolla stavningen.

en: Click to order products ascending
sv_SE: Sortera produkter stigande

en: Click to order products descending
sv_SE: Sortera produkter fallande

en: Clone Column
sv_SE: Klona kolumn

en: Comment
sv_SE: Kommentar

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentering är stängd.

en: Comments Disabled
sv_SE: Kommentarer Avaktiverad

en: Contact Form
sv_SE: Formulär

en: Content Elements
sv_SE: Innehållsmoduler

en: Creates a customizable contact form
sv_SE: Skapar ett kontaktformulär

en: Creates a single full width column
sv_SE: Skapar en kolumn med full bredd

en: Custom Ratio
sv_SE: Benutzerdefiniertes Seitenverhältnis

en: Custom Widget Area
sv_SE: Anpassat Widget Area

en: Date
sv_SE: Datum

en: Decrease Column Size
sv_SE: Minska kolumnstorleken

en: Default Order
sv_SE: Standardsortering

en: Default:
sv_SE: Standard:

en: Delete Column
sv_SE: Radera kolumn

en: Display
sv_SE: Visa

en: E-Mail
sv_SE: Email

en: Edit Address
sv_SE: Redigera adress

en: Edit Form Element
sv_SE: Redigera modul för kontaktformulär

en: Edit profile for User:
sv_SE: Redigera profil för användare:

en: Entries by
sv_SE: Inlägg av

en: Entry with Sidebar
sv_SE: Innehåll med sidokolumn

en: Entry without Sidebar
sv_SE: Innehåll utan sidokolumn

en: Error 404 - page not found
sv_SE: Error 404 - Sidan hittades inte

en: Fade
sv_SE: Toning

en: Feel free to contribute!
sv_SE: Dela med dig av dina synpunkter!

en: For best search results, mind the following suggestions:
sv_SE: För bästa resultat, ta följande i hänsyn:

en: for:
sv_SE: för:

en: Form Element Label
sv_SE: Formulärmoduls beteckning

en: Form Element Options
sv_SE: Valmöjligheter för modul i kontaktformulär

en: Form Element Type
sv_SE: Formulärmoduls typ

en: Form Element Width
sv_SE: Bredd på modul i kontaktformulär

en: Form Title
sv_SE: Formulärtitel

en: Forums
sv_SE: Forum

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Here you can add, remove and edit the form Elements of your contact form.
sv_SE: Här kan du lägga till, ta bort och redigera modulerna i ditt kontaktformulär

en: Home
sv_SE: Startsida

en: If you are not happy with the results below please do another search
sv_SE: Om du inte är nöjd med resultatet nedan vänligen gör en ny sökning

en: Image
sv_SE: Bild

en: in
sv_SE: i

en: Increase Column Size
sv_SE: Öka kolumnstorleken

en: Insert Images
sv_SE: Inkludera bilder

en: It is recommended to not delete the 'E-Mail' field if you want to use an auto responder.
sv_SE: Det är rekommenderat att inte radera E-postfältet om du vill använda ett autosvar.

en: Layout Elements
sv_SE: Layoutmoduler

en: Leave a Reply
sv_SE: Lämna en kommentar

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Link to:
sv_SE: Länk till:

en: Log In
sv_SE: Anmelden

en: Log Out
sv_SE: Logga ut

en: Media Elements
sv_SE: Mediamoduler

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

en: Name
sv_SE: Namn

en: New Message
sv_SE: Nytt Meddelande

en: New Search
sv_SE: Ny sökning

en: Newer Comments &raquo;
sv_SE: Nyare Kommentarer &raquo;

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No
sv_SE: Nej

en: no
sv_SE: Nej

en: No Blog Posts found
sv_SE: Inga blogginlägg hittades

en: Nothing Found
sv_SE: Hittade inga inlägg

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page %d of %d
sv_SE: Sida %d av %d

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Pagination
sv_SE: Paginering

en: Permanent Link:
sv_SE: Permanent länk:

en: Please prove that you are human by solving the equation
sv_SE: Bekräfta att du är en människa genom att lösa ekvationen

en: Please try another search term
sv_SE: Vänligen prova med ett annat sökord eller en annan sökfras

en: Plugin Additions
sv_SE: Plugin-tillägg

en: Popular
sv_SE: Populär

en: Popularity
sv_SE: Popularitet

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Price
sv_SE: Pris

en: Products per page
sv_SE: Produkter per sida

en: Profile for User:
sv_SE: Profil för användare:

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Recent
sv_SE: Nyligen

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Remove Images
sv_SE: Ta bort bilder

en: replies
sv_SE: Kommentarer

en: reply
sv_SE: svara

en: Right
sv_SE: Höger

en: Search
sv_SE: Sök

en: search result for:
sv_SE: sökresultat för:

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
sv_SE: Sökresultat för &quot;%1$s&quot;

en: Search results for:
sv_SE: Sökresultat för:

en: search results for:
sv_SE: sökresultat för:

en: Select a page
sv_SE: Välj en sida

en: Select options
sv_SE: Välj alternativ

en: Send us mail
sv_SE: Skicka mail till oss

en: sent by contact form at
sv_SE: skickat med kontaktforumlär på

en: Shop
sv_SE: Butik

en: Show Details
sv_SE: Detaljinfo

en: Sorry, no posts matched your criteria
sv_SE: Tyvärr, inget innehåll kunde finnas som matchade vad du sökte efter

en: Sorry, no posts matched your criteria. Please try another search
sv_SE: Tyvärr hittades inga inlägg som matchade dina kriterier. Vänligen försök med en ny sökning

en: Sorry, the post you are looking for is not available. Maybe you want to perform a search?
sv_SE: Tyvärr, innehållet du försökte hitta är inte tillgängligt. Försök att hitta det genom att göra en sökning?

en: Sort by
sv_SE: Sortera utifrån

en: Sort by most recent
sv_SE: Sortera efter senast tillagt

en: Sort by popularity
sv_SE: Sortera efter popularitet

en: Sort by price
sv_SE: Sortera efter pris

en: Sortable?
sv_SE: Sorteringsbar?

en: Sorting
sv_SE: Sortering

en: Square
sv_SE: Kvadrat

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Tabs
sv_SE: Tabbar

en: Tag
sv_SE: Tagg

en: Tag Archive for:
sv_SE: Taggarkiv:

en: Tags
sv_SE: Taggar

en: Tags:
sv_SE: Taggar:

en: Testimonials
sv_SE: Intyg

en: Thank you for your Message!
sv_SE: Tack så mycket för ditt meddelande!

en: The 20 latest Blog Posts
sv_SE: De 20 senaste bloggposterna

en: The 8 latest Portfolio Entries
sv_SE: De 8 senaste portfolio-inläggen

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sv_SE: Detta inlägg är lösenordsskyddat. Ange lösenordet för att se eventuella kommentarer.

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title Link?
sv_SE: Titel länk

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: to RSS Feed
sv_SE: till RSS Feed

en: To search the site please enter a valid term
sv_SE: För att söka på webbplatsen, ange ett giltigt nyckelord

en: Top
sv_SE: Topp

en: Try a similar keyword, for example: tablet instead of laptop.
sv_SE: Prova ett liknande sökord.

en: Try similar keywords, for example: tablet instead of laptop.
sv_SE: Prova liknande sökord.

en: Try using more than one keyword.
sv_SE: Använd gärna mer än ett sökord.

en: Valid E-Mail address
sv_SE: Giltig epostadress

en: Valid Phone Number
sv_SE: Giltigt telefonnummer

en: View all results
sv_SE: Visa alla sökresultat

en: View Order
sv_SE: Visa Order

en: was added to the cart
sv_SE: är tillagt i kundvagnen

en: Website Link
sv_SE: Webbplatslänk

en: Website Name
sv_SE: Webbplatsnamn

en: Week %1$s
sv_SE: Vecka %1$s

en: Widget Area
sv_SE: Widget-område

en: yes
sv_SE: Ja

en: You are here:
sv_SE: Du är här:

en: You might also like
sv_SE: Du kanske också gillar

en: You might want to consider some of our suggestions to get better results:
sv_SE: Du kanske vill överväga några av våra förslag för att få bättre resultat:

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar väntar godkännande.

en: Your message has been sent!
sv_SE: Ditt meddelande har sänts!

en: Your Message:
sv_SE: Ditt Meddelande:
